Sprzęt

Myjka Mansser Osmo

MANSSER OSMO – to system mycia paneli fotowoltaicznych i szyb na wysokości z wykorzystaniem technologii ultra czystej wody, wytwarzanej przez czterostopniowy system filtracji.

MANSSER OSMO jest napędzany silnikiem 0,75 kW i wysoko przepływową obrotową pompą wytwarzającą do 8l/min czystej wody. Dzięki wydajnemu silnikowi i pompie urządzenie bez problemu może pracować na zewnętrznym zbiorniku z wodą bez konieczności podłączenia do sieci. Dzięki zastosowanemu połączeniu Y rozdzielany jest przepływ wody, co pozwala na korzystanie z urządzenia 2 użytkownikom jednocześnie. Producent zaleca go do najbardziej wymagających profesjonalnych zastosowań. Urządzenie do mycia wodą demineralizowaną wyposażone jest w wydajną pompę oraz czterostopniowy system filtracji, który zapewnia najwyższy zasięg oraz wydajność.

N

Podajnik detergentu

N

Podgrzewanie wody

N

Praca na dwóch operatorów jednocześnie

N

Czterostopniowy system filtracji

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych przy pomocy myjki Mansser Osmo zapewnia:

  • skuteczne usuwanie zabrudzeń z powierzchni paneli fotowoltaicznych, bezpieczne dla kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych i wszystkich elementów systemu PV (szkło, ramy wykonane z anodowanego i tradycyjnego aluminium);
  • ochronę przed powstawaniem osadów kamiennych;
  • usuwanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, takich jak:
N

ptasie odchody,

N

szary film,

N

rdza,

N

zabrudzenia emisyjne,

N

zabrudzenia atmosferyczne,

N

osady kamienne.

Powody przemawiające za profesjonalnym myciem paneli fotowoltaicznych:

Zalegające na powierzchni paneli fotowoltaicznych zabrudzenie, takie jak np. kurz, pyłki, algi, substancje oleiste, tłuste osady organiczne i nieorganiczne, osady chemiczne na terenach około przemysłowych i wydobywczych, a także ptasie odchody zmniejszają wydajność paneli fotowoltaicznych nawet o kilkadziesiąt procent. W niektórych skrajnych przypadkach jeden zabrudzony i mniej wydajny moduł PV może spowodować spadek mocy całego układu paneli. Mycie paneli fotowoltaicznych wydłuża ich działanie i poprawia sprawność.

SOLAR CELL

Piotr Tomaszewicz